האם פיתוח גוף יכול להיות לא בריא?

מאת ג’וש הודניק

מפתחי גוף חיננים את שער המגזינים, ומראים לציבור מה הבריאות והבריאות אמורה להיות, אבל האם זו מציאות זו? המדע הראה לנו שלשריר נוסף ולהיות רזה זה יותר בריא לכולם, אך לקחת אותו עד הקיצוני עשוי להיות השלכות. ברור שלאיבוד ולצפייה בתזונה שלך יש את היתרונות שלה. זה משפר את התפקוד הקרדיווסקולרי, מגביר את צפיפות העצם ומשפר את סובלנות הגלוקוז. הרשימה נמשכת. מצד שני, לשים יותר מדי שרירים, והשיטות המשמשות לעשות זאת, עשויות להיות בעלות השפעה בריאותית הפוכה.

צריכת קלוריות מוגזמת
מפתחי גוף רבים כיום מעבירים את גופם לגיהינום כדי להיראות כמו שהם עושים. במהלך העונה החולפת, מרבית מפתחי הגוף צורכים קלוריות מוגזמות בכדי לארוז כמה שיותר גודל, לפני שהם מתאמנים למופע. יש חבר’ה יצרכו למעלה מ- 6K קלוריות ביום. צריכת מזון ג’רזי ברייטון אנד הוב אלביון מסוג זה נדרשת כדי שפתרון גוף של 300 פאונד כדי לשמור על גודלו או להוסיף עוד מסת שריר, אך הדבר יכול לקחת מחיר על הגוף. יותר מדי חלבון יכול להוביל לרמות גבוהות יותר של הומוציסטאין, תוצר לוואי של חילוף החומרים החלבוני שיכול להוות גורם סיכון למחלות לב. צריכת חלבון מוגזמת לאורך תקופות זמן ארוכות עלולה להוביל למחלות כליות בלתי הפיכות. צריכת יתר של פחמימות ושומנים יכולה למסות את מערכת העיכול לאורך תקופות זמן ממושכות, והיא יכולה להשפיע לרעה על פרופילי השומנים. אמנם מרבית הנושאים יחזרו לשגרה לאחר הורדת הקלוריות לאורך זמן, אך נזק קבוע עלול להתרחש כאשר נצרכים עודף קלוריות במשך שנים ארוכות.

שימוש לרעה בסטרואידים אנבוליים
זה לא סוד ששימוש בסטרואידים הפך למקום נפוץ בספורט של פיתוח גוף. ישנם מפתחי גוף רבים המשתמשים בסטרואידים אנבוליים במינונים נמוכים עד בינוניים, תוך שמירה על בריאותם, אך יש כאלה שדוחפים דברים כדי להיות הרבה יותר גדולים ורזים. זה המקום בו פיתוח גוף הופך לא בריא. בעת שימוש בכמויות אדירות של סטרואידים, המשתמש הימר בבריאותם לטווח הארוך. ענף פיתוח הגוף התקדם. במקביל, גדלה כמות הסטרואידים האנבוליים, HGH ואינסולין. אני לא אומר שכל מפתחי הגוף המצליחים כיום עוברים על ג’רזי ליברפול הסיפון, אבל יש כאלה. מספר מפתחי הגוף שמתו בשנות השלושים והארבעים שלהם במהלך השנים האחרונות בגלל תנאי לב, שבץ מוחי ואי ספיקת איברים מוכיחים זאת.

שימוש ממריץ
בעלי כמויות גדולות של שרירים נוספים, כמו שרבים מפתחי גוף עושים, מוסיף מאמץ על מערכת הלב וכלי הדם ואיברים אחרים בכל הגוף. כמו אצל אדם שמנים, ללב של מפתח גוף יש את התפקיד לשאוב דם ל 100 קילוגרמים של רקמות נוספות. לשריר גוף יהיה לב יעיל יותר מאשר אדם שמנים מאימונים, אך הוא עדיין זן לא פחות. מקובל שמפתחי גוף יסבלו מדום נשימה בשינה, במיוחד בעונת העונה כאשר משקלם הוא הגבוה ביותר. זה יכול לגרום לחוסר חמצן בזמן השינה, מה שמוביל לגובה בלחץ הדם ולתחושה של עייפות. במקרה זה, רבים פונים לסוג כלשהו של ממריץ כדי להתמודד עם אובדן האנרגיה, ומטפלים עוד יותר על המערכת הלב ועל מערכת הלב וכלי הדם.

משתנים
מפתחי גוף המתכוננים לרצון תחרות בגוף השרירי והקשה ביותר האפשרי, ולעתים קרובות משתמשים בתשתיות אתה משיג מראה זה. תלוי בסוג המשתן המשמש, זה יכול לגרום לחוסר איזון אלקטרוליט, אי ספיקת כליות ושפע יתר של אשלגן. מבין כל התרופות המשמשות מפתחי גוף תחרותיים, משתנים הם אחד המסוכנים ביותר. מפתח גוף מקצוען, מוחמד בנזיזה נפטר לאחר תחרות בגיל 33 בלבד בגלל התייבשות קשה משימוש משתן.

סְגִירָה
פיתוח גוף החל לראשונה כספורט שצייר בריאות, כוח ורווחה, אך האם הוא התפתח למשהו שונה? האם זה הפך ליותר שרירים מאשר לבריאות? מפתחי גוף הולכים וגדלים מדי שנה. על ידי המעריצים היה דרישה לראות גוף גדול ומגורר יותר על הבמה, ובסופו של דבר משהו ג’רזי סאנפרס הירושימה צריך לתת. רק עד כה גוף האדם מוכן ללכת מבלי להקריב את הבריאות. ישנם כמה מקצוענים ברמה העליונה שהגיעו לרמתם עם שימוש מינימלי בסמים ונשארו בריאים למדי. מכיוון שהגנטיקה ממלאת תפקיד כה עצום בעולם פיתוח הגוף, ספורטאים אלה הצליחו להשיג הצלחה מבלי להסתכן בבריאותם ו/או לחיים שלהם לצורך העניין. פיתוח גוף לא נוגע רק לסמים. אימונים, דיאטה וגנטיקה ממלאים כמובן תפקיד משמעותי. יש אנשים שהחלו להסתכל על זה וישר לעבר הצד הסמים, וזו הסיבה שפיתוח גוף הפך להיות יותר ויותר בריא.

Posted in Uncategorized 

Leave a Reply

Your email address will not be published.